Sıkça Sorulan Sorular

Enjeksiyonlu ve turbolu benzinli/dizel her araca yapılabilir. Küçük hacimli turbosuz motorlarda artış az olduğu için tavsiye edilmemekteyiz.
Eğer uygulamayı beğenmezseniz 30 gün içinde şartsız yapılan işlemi geri aldırıp para iadesi alabilrsiniz.
Hayır. Aksine sürüş tarzınızı değiştirmemeniz durumunda yakıt tüketiminde oldukça tatmin edici bir iyileşme göreceksiniz. Ancak aracınızı maksimum güç ile kullanmak isterseniz tuning uygulanmamış bir araçta da olduğu gibi yakıt tüketiminiz bir miktar artacaktır.
Tuning uygulanmış bir ECU ile aracınız daha fazla tork ve güç üreteceği için hedef hızınıza daha kısa zamanda ulaşabileceksiniz ve daha üst vitesleri kullanma şansına sahip olacaksınız. Bu da yakıt tüketiminde hissedilebilir bir iyileşme sağlayacak. Ayrıca püskürtme miktarı ve zamanlaması da yakıt tüketimini optimize etmek için ayarlanmaktadır.
Siz söylemedikçe aracın yazılımın değiştiğini tespit etmek çok zor. Bunun için aracın üzerindeki yazılımın okunup orijinal bir dosya ile profesyonel bir yazılım uygulaması kullanarak karşılaştırılması gerekmektedir. Bu işlem de servislerde yapılabilecek bir uygulama değildir. Ancak profesyonel bir tuning firması tarafından yapılabilir. O nedenle garantiniz tuning uygulamasından etkilenmeyecektir.
Öncelikle uygulamanın ücreti araca bağlı olarak değişmekle birlikte bir yıllık servis bakım ücretinin üzerinde değildir. Tuning uygulamasında kullandığımız cihazların ve yazılımların tamamı %100 lisanslı orijinal ürün olupilk satın alma ve yıllık bakım maliyetleri de oldukça yüksektir. Aracınıza tuning yaparken hiç bir şekilde kopya Çin malı bir cihaz ya da lisanslı olmayan bir yazılım kullanmamaktayız.Aracınızda nasıl çalıştığı bilinmeyen kopya bir cihaz kullanılmasını istemeyeceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca 5 hp artış için ortalama bir egzoz değişimin maliyeti bile bizim sadece yazılım değişikliği ile gerçekleştireceğimiz 50 hp güç artışı maliyetinden daha az olmayacaktır. Sizce hangisi daha ekonomik? İlaveten yakıt tüketiminin azalmasından kaynaklanan kazancınız ödediğiniz ücreti kısa zamanda amorti edecektir.
Aracın ömrünü etkileyen en önemli faktör sürüş tarzıdır. Aracınıza tuning uygulansın ya da uygulanmasın sürüş tarzınız nedeniyle motorunuzun ömrü beklenenden daha kısa olabilir. Tuning uygulaması motorunuzun parçaları üzerinde ömrünü kısaltacak şekilde bir strese yol açmamaktadır. Ancak daha fazla güce sahip olan aranızı ömrünü kısaltacak şekilde kullanmak tamamen size bağlı. Modern motor parçaları genellikle %80 ve altı kapasite ile çalıştırılmaktadır. Örnek vermek gerekirse %80 kapasite ile çalıştırılan bir motor bileşeninin kapasitesini %82'ye çıkarıyoruz. Tuning yapılan araç bir yarış arabası veya özel amaçlar için üretilmiş bir araç değilse aracın motoru hiç bir zaman tam kapasite ile çalıştırılmaz. İşlem sonunda motorunuz hala üretici firmanın tolerans değerleri içerisinde ve güvenli bir şekilde çalışıyor olacak. Otomatik vitesli araçlar daha az vites değiştireceği için kavramalı tip otomatik viteslerin ömrünün artacağını söylemek bile mümkündür. Ayrıca işlem sonrasında motorunuzun değerlerini monitör edip her şeyin sağlıklı olduğunu kayıt altına alıyoruz.
3 yıl boyunca talebiniz üzerine aracınızı orijinal haline herhangi bir ücret talep etmeden getiriyoruz.
Doğru bir şekilde yapılan tuning uygulaması aracınıza zarar vermez. Somut bilgiye dayanmayan söylentileri lütfen ciddiye almayın.
Öncelikle araba üreticileri bir motoru geliştirirken ar-ge ve üretim maliyetlerini düşürmek için motorun dünyanın her yerinde, bir çok iklim koşulunda çalışmasını hedeflerler. Uzun süre bakım yapılmaması ve kötü yakıt kullanılması durumlarında dahi motorun çok fazla soruna yol açmaması da üreticilerin hedefleri arasındadır. Bu da aracı her durum için optimum hale getirmeyi gerektirir. Bunu sağlamak için bir çok ülke için gerekli olmayacak şekilde güçten ve torktan ödün verilir.Aracına Türkiye koşullarında düzenli bir şekilde bakım yapan bir kullanıcının koşullarını Afrikanın ücra bir köşesinde yaşayan ve kötü yakıt kullanan bir kullanıcının koşulları ile bir tutmak araçtan daha fazlasını almanızı engeller. Ayrıca araç üreticilerinin bu işlemi yapmadığını söylemek pek mümkün değil. Aksine araç üreticileri tamamen aynı motoru farklı güç seçenekleriyle bizden alacağınız hizmetin çok üzerinde bedellerle satabiliyorlar. Bu durumda aradaki tek fark bizim de yaptığımız gibi bir yazılım değişikliği.
Düzenli bakım ve kaliteli yakıt sattığından emin olduğunuz bir akaryakıt istasyonundan yakıt almak.
Yüklenilen yazılımın düzgün çalışması ile ilgili 3 yıl garanti. Üretici tarafından yapılan güncellemeler için 3 yıl ücretsiz düzenleme. 3 yıl boyunca ücretsiz olarak aracı orijinale çevirebilme
İşlem süresi ortalama olarak 2 saat kadardır ancak bazı araçlar daha fazla sürebilir.