Tam Olarak Nasıl Yapılıyor?

Modern araçlarda motorun çalışmasını yöneten ECU(Engine Control Unit) diye adlandırılan küçük bir bilgisayar ve bu bilgisayarın üzerinde çalışan bir yazılım bulunur.

Bu bilgisayarın başlıca görevleri arasında yakıt hava karışımını ayarlama, turbo basıncını düzenleme, ateşleme ve püskürtme zamanlamalarını belirleme gibi görevler yer almaktadır. ECU bu görevleri yerine getirirken her model araç için özel olarak belirlenmiş olan bir kalibrasyon verisini kullanmaktadır. Edge Tuning olarak aracınızın bilgisayarı üzerindeki kalibrasyon verisini daha fazla güç üretmesi için aracınıza özel olarak yeniden düzenliyoruz. Bu işlemi yaparken de aracınızın üzerindeki orijinal veriyi kullanıyoruz. Başka bir araçtan temin edilmiş olan veriyi kullanmıyoruz. Bir çok durumda aracın kaputunu açmadan sadece OBDII diagnostik soketini kullanarak tuning işlemini gerçekleştiriyoruz.

Image Description

Araca harici bir donanım takıyor musunuz?

Araca harici bir donanım kesinlikle takmıyoruz. Tuning Box ve benzeri harici ekipmanlar uzun vadede aracınıza kalıcı olarak zarar vermektedir.

Image Description